İktisat Bölümü Hakkında

İktisat Bölümü Hakkında

Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünün temel amacı; çağdaş, bilimsel ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak, toplumun gelişmesine katkıda bulunacak aydın ve yaratıcı düşünebilen insanlar yetiştirmektir.

ordu üniversitesiGenç, dinamik ve idealist öğretim üyeleri kadrosuyla bölümümüz hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölümümüzün 2010-2011 öğretim yılı içerisinde I. Öğretimde 322, II. Öğretimde ise 242 öğrencisi mevcuttur.Bu zamana kadar 30 öğrenci de Lisansüstü eğitime kabul edilmiştir.

Başkanın Mesajı

Günümüzde iş hayatı, sosyal ve politik hayat veya sivil toplum örgütlerinde daha önemli ve anlamlı noktalara gelebilmek için üniversite eğitimi vazgeçilmez bir gerekliliktir. Bölümümüz ulusal ve uluslararası düzeyde yenilikçi ve yaratıcı eğitim ve araştırma faaliyetleri ile ülke ekonomi politikasının oluşturulmasında etkili, toplumsal gelişme sürecine katkıda bulunan, uluslararası düzeyde tanınan ve paydaşları ile etkili iletişim ve işbirliği alt yapısına sahip bir kurum olma hedefindedir.

Ordu Üniversitesi Ünye İİBF İktisat Bölümü’nde hem lisans (I. ve II. öğretim) hem de lisansüstü programlar mevcuttur.Her geçen dönem bölümümüz kadrosuna genç, dinamik ve idealist öğretim üyelerini katarak zenginleşmektedir. Hem bölüm derslerimiz hem de sosyo-ekonomik araştırmalar kulübü bünyesinde öğrencilerimizin aktif katılımıyla paneller, sempozyumlar düzenlenmekte ve öğrencilerimiz araştırmaya yönlendirilmesi hedeflenmektedir.

Doç.Dr. Seval MUTLU ÇAMOĞLU
İktisat Bölüm Başkanı

Kaynak: Ordu Üniversitesi Resmi Web Sitesi

Bunu paylaş!
Eren Kız Yurdu

Yorumlar kapalı.
Göster
Gizle
Sohbete başla
Yardım edebilir miyim?