Ramazan Ünyede Yaşanır

Ramazan Ünyede Yaşanır

Ramazan Ünyede yaşanır, Ramazan ayının huzur ve coşku ortamı tüm İslam âlemini sararken, mübarek ayın girmesi ile birlikte Ünye’de gerçekleştirilen etkinlikler vatandaşların Ramazan akşamlarını dolu dolu geçirmelerini sağlıyor.Her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl Ünye Belediyesi tarafından ramazan ünyede yaşanır7.si gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan etkinlikleri yine göz dolduruyor.

RAMAZAN ÜNYE’DE YAŞANIR
Ünye Belediyesi tarafından Ünye Cumhuriyet Meydanında kurulan Ramazan sokağında el sanatları, yeme içme gibi farklı türden birçok esnaf faaliyet gösterirken, yine akşamları düzenlenen konser, dinleti ve tiyatro gibi faaliyetler Ramazan akşamlarını renklendiriyor.

BÖLGEDE EN FAZLA ETKİNLİK ÜNYE’DE

Ramazan Ünyede yaşanır. Bölgede en fazla etkinliğinin yer aldığı Ünye’ye çevre il ve ilçelerden de yoğun ziyaretçi akını gerçekleşiyor.

Özellikle akşamları Ünye’nin Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere kent merkezi sahilleri dolup taşıyor.

Ünye’de bu yıl Ramazan coşkusu her yıl olduğu gibi Ünye Belediyesi’nin Toplu Sünnet şöleni ile başladı.

Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen akşam etkinliklerinde ise ilk program İşaret Dili Korosu’nun gösterisiydi. Ünye İşaret Dili Derneği tarafından sahnelenen gösteride kahramanlık hikâyeleri anlatılırken, şehitlerimiz yâd edildi.

ÜNYE BELEDİYESİ’NDEN 19 MAYIS GENÇLİK FESTİVALİ

Bölgede birçok etkinlikte ilklere imza atan Ünye Belediyesi farklı bir festival başlatmış oldu. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Ünye Belediyesi geleneksel olarak devam ettirme kararı aldığı 1.Gençlik Festivaline imza attı. Gençlik Festivalini Ramazan etkinlikleri ile birleştiren Ünye Belediyesi Gençleri Gece Yolcuları ile buluşturdu. Rock Müziğin sevilen gruplarından Gece Yolcuları Ünye Cumhuriyet Meydanını dolduran binlerce kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Ünye Belediyesi 7.Geleneksel Ramazan Etkinlikleri birçok farklı organizasyonla devam ediyor.

16 Mayıs’ta başlayan etkinlikler kapsamında şu ana kadar İşaret Dili Korosu, Gece Yolcuları konseri, Aydın Beyoğlu konseri, Müzikli Güldürü Eski Zaman Hikâyesi yer alırken etkinlikler Ramazan ayı boyunca ve sonrasında da devam edecek.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BU YIL DA 52 GÜN SÜRECEK

Ünye Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi Ramazan etkinliklerini bu yıl da 52 gün olarak planladı.

Organizasyon kapsamında Ramazan ayı ve sonrasında Ünyelileri ve bölge halkı;

İbrahim Sadri, İkbal Gürpınar, Hüsnü Şenlendirici ve Burcu Karadağ, ENBE Orkestrası, Yücel Arzen, Niran Ünsal, Zara, Soner Sarıkabadayı konserleri ile unutulmaz akşamlar yaşamaya devam edecek.

Kaynak: Ünye Belediyesi Web Sitesi

Bunu paylaş!
Eren Kız Yurdu

Yorumlar kapalı.
Göster
Gizle
Sohbete başla
Yardım edebilir miyim?