Ünye İlçesinde İftar Programı

Ünye İlçesinde İftar Programı

Geleneksel Ünye İftarı Ünye ilçesi İskelede gerçekleştirilen İftar programıyla binlerce kişi aynı sofrada orucunu açtı. Ünye Belediyesi tarafından organize edilen ve 5 binden fazla kişinin katıldığı iftara Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş, ünye ilçesi
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve çok sayıda davetli katıldı.

Hazırlıkları sabahın erken saatinden itibaren başlanan iftar programında Ünye iskelesi ve yunus emre parkı kullanılırken iftar yemeğine katılan vatandaşlar birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşadı.İftar Programında konuşan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ise yaptığı konuşmada, “Ünye’de bu birliktelik ortamında siz değerli hemşerilerimle bir arada olmaktan son derece mutluyum. İslam coğrafyası üzerinde oynanmak isteyenlere karşı her zamankinden daha güçlü bir Türkiye’ye ihtiyacımız var.

Müslüman dünyasının hamisi konumunda olan Türkiye’nin bu mücadelede birlik ortamını muhafaza etmeye ihtiyacı var.
Vatandaşlarımız da bu bilinç içerisindeler. Güçlü ve büyük Türkiye için önümüzde ki tüm engellerle mücadele etmeye devam edeceğiz. Ben bu güzel ortamda, mübarek Ramazan ayında bizlerle olduğunuz için tüm hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyorum “diye konuştu.Konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’a geçtiğimiz sezon şampiyon olarak BAL Ligine yükselen Ünye 1957 spor atkısı hediye edildi.

Kaynak: Ünye Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi

Bunu paylaş!
Eren Kız Yurdu

Yorumlar kapalı.
Göster
Gizle
Sohbete başla
Yardım edebilir miyim?